RECEPTY OD MARUŠKY

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Vaříme z brambor

Bramborové placky

Suroviny: 1,5 kg brambor, 3 vejce, 500 g hladké mouky, sůl, mouku na posypání válu, máslo nebo tuk na potření.

Postup: Brambory uvařte ve slupce, vychladlé oloupejte, pomelte, postrouhejte nebo prolisujte. Přidejte vejce, sůl a postupně mouku.

Vypracujte vláčné těsto, zformujte ho do válečků a pokrájejte na stejné kousky. Ty pak rozválejte na pomoučeném válu na tenké placky a opečte je na suché pánvi nebo na speciální litinové desce (bývá součástí vybavení sporáku) z obou stran.

Ještě teplé potřete rozpuštěným máslem nebo jiným tukem.

Tyto placky jsou ideální nejen jako příloha k masu, ale lze je také plnit slanými i sladkými náplněmi. Zkuste například mletý mák a ořechy, rozmíchané s práškovým cukrem nebo pomletá kuřecí játra podušená na másle s cibulkou.

 

                                                    --------------

Pikantní bramborové placky

Suroviny:  500 g brambor, 200 g hladké mouky, 100 g sezamových semínek, 125 g másla, 1 žloutek, koření na steaky, ďábelské koření, mouku na posypání válu.

Postup: Brambory uvařte ve slupce a nechte vychladnout. Potom je oloupejte a prolisujte. Mouku prosejte a smíchejte s troškou koření na steaky.

Na suché pánvi za stálého míchání opražte sezamová semínka dozlatova. Nechte vychladnout, potom je nahrubo pomelte a přidejte k mouce.

Všechno přimíchejte k prolisovaným bramborám, přidejte rozmíchaný žloutek a vypracujte těsto.

Zformujte ho do válečků a pokrájejte na stejné kousky. Tyto rozválejte na pomoučeném válu na tenké placky, které opečte na suché pánvi z obou stran.

Ještě teplé potřete rozpuštěným máslem s rozmíchaným ďábelským kořením.

 

Žádné komentáře