RECEPTY OD MARUŠKY

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Moučníky

Medovník

Suroviny:  10 dkg másla, 2 polévkové lžíce medu, 25 dkg cukru, 1 kávová lžička octa, 1 polévková lžíce jedlé sody, 2 vejce a 70 dkg hladké mouky. Na krém:  25 dkg másla, 1 slazené kondenzované mléko, mleté vlašské ořechy a rum

Ve větším hrnci rozpustíme máslo, med, cukr, poté přidáme ocet smíchaný se sodou, směs začne trochu kypět, přimícháme vejce a stále mícháme. Když vznikne hnědá pěna, odstavíme z ohně a přimícháme - nejlépe elektrickým hnětačem mouku - jde to ztuha.  Hodinu necháme těsto v hrnci odležet.
Z těsta pak vyválíme 6-7 placek které si vykrojíte formou na dort a přenesete na plech. Každá placka se peče asi 2-3 minuty při 175°C,  jinak příliš ztvrdne. (můžeme vyválet na pečícím papíře, nebo mezi 2 foliemi)
Krém se připraví jednoduše - kondenzované mléko se vaří 2 hodiny v plechovce (zkaramelizuje),  po vychladnutí se ušlehá s máslem a rumem. Komu se bude zdát málo krému může si přivařit ještě karamelový puding + cukr (jen v 250 ml mléka - jeden puding) a přišlehat ke krému z kondenzovaného mléka a másla.
Placky je dobré nejdřív polít kávou s rumem a pak potírat krémem. Poslední placku (nebo upečené odkrojky) rozstrouháme a smícháme s ořechy a posypeme jimi poslední horní placku pomazanou krémem. Necháme 1 den odležet.

Žádné komentáře