RECEPTY OD MARUŠKY

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Moučníky

Švestkový koláč

Suroviny:  1 hrnek hladké mouky, 2 hrnky bramborových knedlíků v prášku, 1/2 hrnku mléka,       1 1/2 hrnku moučkového cukru, 3/4 hrnku oleje, 1 kysaná smetana, 4 vejce (z bílků sníh), citronová kůra, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva.  Žmolenka:  5 dkg másla, polohrubá mouka podle potřeby, 1 vanilkový cukr, 1 lžíce moučkového cukru.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, které rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech, na těsto rozložíme vypeckované švestky nebo jiné ovoce a posypeme žmolenkou. Pečeme v předem vyhřáté troubě při 180 °C asi 1/2 hodiny.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ŠVESTKOVÝ KOLÁČ   2

Suroviny:  30 dkg másla, 20 dkg cukru, 1 vanilkový cukr, 3 vejce, 1/4 lžičky soli, 3 lžičky skořice, 60 dkg polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, tuk a mouku na vysypání plechu.  Náplň: necelá 2 kg švestek, 6 lžic cukru, 1 1/2 lžičky skořice, 3 vejce, 2 zakysané smetany.

Máslo, cukr a vanilkový cukr umícháme, přidáme vejce, sůl, skořici, mouku s práškem do pečiva. Vypracované těsto rozetřeme na plech a poklademe vypeckovanými švestkami. Švestky posypeme 3 lžícemi cukru a skořicí a celé předpečeme asi 15 minut v troubě.

Vejce utřeme se zbytkem cukru, přidáme skořicí a zakysanou smetanu. Nalijeme na předpečené těsto a dopečeme dorůžova

Žádné komentáře