RECEPTY OD MARUŠKY

Právě je : - Přeji Vám hezký zbytek dne a děkuji za návštěvu...

Dnes je .

Pečivo

Kořeněné chlebové placky

Suroviny:  150 g hladké mouky, 150 g celozrnné mouky, 7 g droždí, 1 lžička soli, 1 lžíce měkkého másla

Rychlá pikantní pasta: 2 velké podrcené stroužky česneku, velkou zelenou či červenou chilli  papričku, nasekanou a bez semínek, 2 lžičky sezamových semínek, 2 lžičky mletého koriandru, 2 lžíce olivového oleje, 2 lžíce nasekaného koriandru.

Postup:  V mixéru nebo hmoždíři zpracujte česnek, chilli, sezam a mletý koriandr. Přidejte olej a poté zelený koriandr; výsledkem by měla být táhlá pasta. Dejte ji stranou.

Oba druhy mouky, lžičku soli a droždí dejte do velké mísy a smíchejte. Máslo smíchejte se 120 ml teplé vody, vmíchejte do mouky a po troškách přidávejte vlažnou vodu tak, abyste získali hladké těsto.

Na pomoučené ploše ho hněťte asi pět minut, poté vraťte do mísy a nechte pod utěrkou kynout; za hodinu by mělo zdvojnásobit objem. 

Těsto rozdělte na osm kuliček a z každé na pomoučené ploše vyválejte placku zhruba o poloměru 18–20 cm a síle desetikoruny.

Hustě je pak propíchejte vidličkou, aby už nekynuly. Položte je na střed grilu; po pár minutách otočte.

Až budete placky sundavat, potřete je z jedné strany připravenou pastou a pokládejte na sebe – díky tomu zůstanou teplé.

Pečení na pánvi:  Na pánev nedávejte olej. Položte na ni jednu či dvě placky vedle sebe, pečte tři až čtyři minuty, a když těsto ztuhne, placky otočte a dvě minuty dopékejte. 

 

Žádné komentáře